Kui soovite teada, kuidas oma hüdropoonilist aeda rajada ja siseruumides kasvatamist alustada, näitab see teile seda!
Mõelge sellele kui ülimale hüdropoonika juhendile algajatele, sest me ei takista teid liiga paljude detailidega ega aja teid segamini paljude kõnepruugidega …
Sellelt lehelt leiate lihtsalt lihtsa, 30 000 jalga ülevaate sellest, kuidas see kõik töötab ja kuidas saate oma hüdropooniliste taimede
kasvatamisega võimalikult kiiresti alustada!
Enne alustamist määratleme tegelikult, millest me siin räägime …
Mis on hüdropooniline põllumajandus üldse?
Vikipeedial on tegelikult täiuslik määratlus, sest see on nii lihtne:
„Hüdropoonika on hüdrokultuuri alamhulk ja see on meetod taimed
e kasvatamiseks mineraalsete toitainelahuste abil, vees, ilma mullata. Maismaataimi võib kasvatada ainult juurtega mineraalses lahuses või inertses keskkonnas, näiteks perliidis või kruusas. Hüdropoonika toitained võivad olla kalajäätmed, tavalised toitained või pardi sõnnik. “
Seega tahame põhimõtteliselt taimi kasvatada, ilma et peaksime neid tegelikult mulda istutama. See tähendab, et me võime neid kasvatada siseruumides, kui me seda otsustame!
Eljayl YouTube’i sarjast “How To Hydro” on suurepärane seletus, miks me tahame tegeleda siseaiaga. Ta ütleb: “Sisekasvatus on ideaalsete pühapäevade loomine iga päev kõigile teie taimedele”:
Miks soovite hüdropoonikaga kasvatama hakata?
Hollandi hübriidtomatite hüdropoonika ja pinnase võrdlus, mis näitab hüdropoonika kõrgemaid taimi.
Seal on palju põhjuseid, miks inimesed tahavad hüdrojaamade kasvatamisega tegeleda, kuid käsitleme siin mõned kõige olulisemad ja populaarsemad põhjused …
Kiirem kasv! Taimed kasvavad hüdropoonika abil kiiremini, sest see on tõhusam viis nende kasvatamiseks. Näiteks nõustub enamik eksperte, et taimed kasvavad hüdropoonika ja pinnase korral vähemalt 20% kiiremini. See on tohutu aja kokkuhoid!
Suuremad saagid! Teadlastel on palju teooriaid, miks see nii on, kuid fakt on see, et eksperdid nõustuvad ka sellega, et hüdrogaaside korral võib eeldada vähemalt 20-25% rohkem saaki kui mullas kasvatamine. See liitub tõeliselt!

Pole mulda! See võib olla kasulik, sest võite elada piirkonnas, kus väljas pole head mulda taimede kasvatamiseks. Või võib-olla teil pole ühtegi väljaspool asuvat piirkonda, kuna elate linnapiirkonnas. Hüdrokasvuga saate siiski taimi kasvatada, isegi kui teil pole mulda!
Ruumi kokkuhoid! Kuna teie taimedel pole vaja vajalike toitainete
saamiseks oma juuri juurestikku laiali laotada (kuna neid ümbritseb hapnikuga toitaineterikas veelahus), saate rohkem taimi üksteisele lähemale pakkida. See säästab tonni ruumi ja sisekasvatuse üks hämmastav omadus on see, kui palju taimi saab väikeses ruumis kokku panna ja kasvatada. Jällegi sobib see ideaalselt linnaelanikele, kes soovivad kasvatada palju vähese ruumiga taimi.
Vee kokkuhoid! Kuna kasutate reservuaare, mis on kaetud (aurustumise vältimiseks) ja põhjast ei ima vett (kuna need on suletud), võtavad taimed korraga vajaliku veekoguse ja ülejäänud osa jääb veehoidla kasutamiseks hiljem. Võrrelge seda mullaaiandusega, kus peate oma taimi iga päev kastma ja suurem osa veest läheb raisku. On lihtne mõista, kuidas sama kogus vett, mida kasutatakse taime mulda kastmiseks päevas, saab taime lihtsas vesiviljelussüsteemis mitu päeva või isegi nädalat korraga kasta! Lühidalt öeldes võite hüdrokasvatusele üle minnes säästa umbes 90% veest.
Ei mingit umbrohtu! Paljudele aednikele on üks tüütumaid, aeganõudvamaid ja pettumust valmistavaid tegevusi aedade puhastamine ja umbrohu välja tõmbamine. Kasvava hüdropoonika korral pole umbrohtu tõmmata!
Vähem haigusi ja kahjureid! Kuna te ei kasuta mulda, vabanete ka paljudest mullas levivatest haigustest ja kahjuritest, mis võivad teie taimi tavaliselt laastada ja aiatööd piinata.
Graafik, mis näitab suuremaid ümbermõõdu (suurusega) taimi hüdropoonikast. Alates hüdropoonika ja mulla võrdlusest Holland Hybrid tomatite puhul.
Miks NÜÜD on suurepärane aeg oma hüdrotalu rajamiseks
Tõde on see, et hüdropoonika aiandus pole kunagi varem olnud nii populaarne kui praegu!
Tegelikult saate oma siseruumides asuva aia hüdro seadistamisega alustada, ostes paljud oma tarvikud kohe veebisaitidelt nagu hydroponics.ee
Erinevad hüdropoonika tüübid ja nende erinevused
Hüdropoonikasüsteemide osas on valida kuue peamise tüübi vahel. Need on:
Sügaveekultuur (DWC)
Mõõn ja vool (üleujutus ja äravool)
Wicking
Tilguti
Aeropooniline
Toitainete kiletehnika (NFT)
Nüüd on neid erinevaid hüdrosüsteemide tüüpe tegelikult mitu, kuid need on “kõrgel tasemel” ülevaated ja põhiprojektide kategooriad.
Siin on oluline meeles pidada:
KÕIK need süsteemid on hüdropoonika, kuna nad ei kasuta mulda ja kuna söödate taimi mulda istutamise asemel toitaineterikka veega. Ainus erinevus iga tüübi vahel on see, KUIDAS nad tarnivad taimi toitvat vett, hapnikku ja toitaineid.
Hõlpsam hüdropoonikasüsteemi tüüp seadistamiseks
Kahtlemata nõustuks enamik hüdropoonika eksperte, et sügavveekultuuri (DWC) hüdropoonikasüsteem on siseruumides kasvatamiseks kõige lihtsam hüdrosüsteemitüüp, sest alustamiseks on vaja VÄHEMALT materjale, tarvikuid ja oskusteavet:
Credit:
About the Author
https://www.advancednutrients.com/articles/easy-hydroponics-beginners-guide/
Leave a Reply
Your email is safe with us.